Terminy szkoleń dla kursów CNC Wrocław:
80 godzin szkolenia z zajęciami praktycznymi przy tokarkach i frezarkach CNC.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy aby zapisać się na szkolenie na Operatora CNC i Programistę CNC odbywające się we Wrocławiu.
Zakres: Programowanie (ISO, G-kody) + obsługa maszyn CNC (zajęcia na obrabiarkach)
Sterowniki CNC objęte programem szkolenia: Heidenhain oraz Sinumerik
Czas trwania: 8 dni (80h), po 10h dziennie
Miejsce szkolenia: Narzędziownia firmy DAGA Sp. z o.o. (strona WWW) Al. Armii Krajowej 54, Wrocław
Zakwaterowanie na czas trwania szkolenia - koszt dodatkowy: 400 zł.
Link do miejsca zakwaterowania: TUTAJ
Część teoretyczna (4 dni, 40h)
Dzień 1
Dzień 2 (sterownik Sinumerik 828D/840D - toczenie i frezowanie)
Dzień 3 (sterownik Heidenhain iTNC 530 - toczenie i frezowanie)
Dzień 4 (ćwiczenia - układy sterowania Sinumerik 828D/840D i Heidenhain iTNC 530 - toczenie i frezowanie)
Ostatni dzień części teoretycznej to czas na bardziej zaawansowane ćwiczenia przy jednoczesnym rozszerzaniu zdobytych wiadomości. Uczestnicy kursu otrzymują rysunki lub przynoszą swoje, na podstawie których opracowują najpierw technologię obróbki (określenie kolejności zabiegów, wytypowanie narzędzi do zabiegów obróbkowych, określenie parametrów skrawania, wyznaczenie bazy obróbkowej, opisanie sposobu mocowania), a następnie opracowaną technologię obróbki zapisują w postaci alfanumerycznej. Zdobyte podczas części teoretycznej wiadomości kursanci wykorzystają podczas zajęć przy obrabiarkach.
Część praktyczna (4 dni, 40h)
Dzień 1 (zajęcia praktyczne - centrum obróbcze Mikron VCP 1000 Duro)
Dzień 2 (zajęcia praktyczne - centrum obróbcze Mikron VCP 1000 Duro)
Dzień 3 i 4 (zajęcia praktyczne - centrum obróbcze Mikron VCP 1000 Duro)
Każdy z uczestników kursu dostaje rysunek przedmiotu do wykonania. Opracowuje skróconą technologię obróbki. Następnie zakłada katalog na dysku sterownika i tworzy swój program. Mocuje przedmiot, po czym dokonuje wybranym sposobem pomiaru narzędzi. Następnie ustawia wcześniej przyjęty punkt zerowy. Przeprowadza procedury sprawdzające poprawność ustawienia bazy pomiarowej jaki i prawidłowość pomiaru narzędzi. Napisany wcześniej program sprawdza w module symulacyjnym sterownika. Ostatni akt to uruchomienie programu w trybie automatycznym (AUTO) zgodnie z bezpieczną procedurą wdrażania. Po obróbce następuje pomiar detalu i ewentualna korekta programu. Materiały używane do obróbki są łatwo obrabialne z reguły jest to duraluminium gat. PA6, lub inne, równie łatwe w obróbce tworzywa sztuczne.W cenę kursu wliczone są:
Egzamin końcowy
Każdy z uczestników zanim otrzyma certyfikat zdaje egzamin końcowy. Składa się on z części teoretycznej (pytania otwarte) oraz praktycznej. Efekty szkolenia badane są na bieżąco i w razie problemów materiał jest powtarzany przez prowadzących.
Twoje zgłoszenie zostało wysłane.
Coś poszło nie tak spróbuj ponownie lub skontaktuj się z nami.